KULLANICI GİRİŞİ

KAYIT OL
KAVRON YOLU, AYDER, RİZE, BEN1GEZGİNİMNARLI, ERDEK, BALIKESİR, GÖRKEM ELDENİZANIT AĞAÇ, MERSİN, BERKAN ERIŞIK - BEDİRHAN DÖKÜLMEZKIZ KULESİ, İSTANBUL, ÖZGÜR KAYHANDENİZ TAVŞANI, DATÇA, MUĞLA, SERHAN İLHAN

Sayfamız Türkiye'nin en büyük tanıtım ve doğa sporları sayfası olup ülkemiz tanıtımına hizmet etmektedir. Gezginlerin gönüllü destekleriyle arşivimiz her geçen gün büyümektedir. Henüz gezi faaliyetleri yapmamaktayız... Üye olup yazı veya fotoğrafla siz de destek verebilirsiniz...

DOĞA GEZLERİ İÇİN İPUÇLARI

Bölgemizi ve rotayı belirledikten sonra hava şartlarına göre planlama devam eder, hava durumuna göre katılımcı, malzeme ve sürede oynamalara gidilir. Malzemeleri de çok maksatlı ve akılcı bir kararla seçmek gerekir. Bölgenin parkur durumu ve katılımcıların durumuna göre de süre hesaplanmalıdır. Trekkingde genelde belirli bir hedef yoktur. Maksat güzel bir gezi ve spordur. Süre kısaltılabilir de uzatılabilir de.

Trekkingi güzel kılan en önemli etken, bölge olduğu kadar trekkingi yaptıran rehberdir de. Özellikle rota bilgisi, kampçılık bilgisi, ilkyardım bilgisi olan bir rehber trekking aktivitenizin huzurlu geçmesinde elzemdir ve dikkat edilmesi gereken bir planlama.

Doğa yürüyüşü planlarken veya bir yürüyüşe katılırken ne istediğinizi bilmelisiniz, ön araştırma yapmalı ve bilgi edinmelisiniz. Bu yapacağınız yürüyüşten bir şeyler öğrenmenizi ve keyif almanızı sağlayacaktır. Başarılı plânlamanın anahtarı da budur. Öncelikle ne yapmak istediğiniz bilmekten geçer. Detaycılık şarttır. Kendi yürüyüşünüzü plânlamanın yanında başka bir organizasyona katılma öncesi yapacağınız seçicilik de bir plânlamadır.

Nerede Kalınır

Bizim Gezginleri Sizin Tesislerde Ağırlamak İstiyoruz. Tesisinizin yerini ayırmak istemez misiniz?
Bizim Gezginleri Sizin Tesislerde Ağırlamak İstiyoruz. Tesisinizin yerini ayırmak istemez misiniz?ANKARA