KULLANICI GİRİŞİ

KAYIT OL
MANASTIR KALINTISI, ALİCİN DERESİ, ÇELTİKÇİ, KIZILCAHAMAM, ANKARA, ARAS ALKANKUŞ CENNETİ, NALLIHAN, ANKARA, ZEYNEP ŞEKERGÖREME, NEVŞEHİR, GÜNER ZORLUERMEYDAN YAYLASI, BOLKAR, NİĞDE, GÜNER ZORLUERTERSANE KOYU, MUĞLA,ÖzgürCE Photography (Özgür Salcan)

Sayfamız Türkiye'nin en büyük tanıtım ve doğa sporları sayfası olup ülkemiz tanıtımına hizmet etmektedir. Gezginlerin gönüllü destekleriyle arşivimiz her geçen gün büyümektedir. Henüz gezi faaliyetleri yapmamaktayız... Üye olup yazı veya fotoğrafla siz de destek verebilirsiniz...

ÇELEBİ MEHMET CAMİ, MERZİFON, AMASYA

Merzifon’da Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan cami, 1411 yılında Osmanlı Sultanı I.Çelebi Mehmet’in oğlu II. Murat’ın emriyle yaptırılmıştır. Medrese önü Camisi olarak da bilinmektedir. Birkaç kez onarım görmüştür. Üç kapısı bulunan caminin doğu kapısının kanatları ağaç işçiliğinin en güzel örneklerindendir. Onarım yazıtı kuzey kapısı üzerindedir. Son cemaat yeri, sonradan yapılmıştır. İki sıra direkler üzerine oturan ahşap tavanı, kiremitli bir çatıyla örtülmüştür. Caminin yanında Çelebi Mehmet Medresesi bulunmaktadır.

Nerede Kalınır

Bizim Gezginleri Sizin Tesislerde Ağırlamak İstiyoruz. Tesisinizin yerini ayırmak istemez misiniz?
Bizim Gezginleri Sizin Tesislerde Ağırlamak İstiyoruz. Tesisinizin yerini ayırmak istemez misiniz?ANKARA